۱۴۰۳/۰۳/۰۲

طرح نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان

برتر بودن این استان در اجرای طرح نهضت ملی زمینه ساز اشتغال ۲۵هزار و ۳۵۰ نفر شده است.
طرح نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان

 به گزارش اخبار ساخته ها؛ حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه شورای مسکن استان که با محوریت طرح نهضت ملی مسکن برگزار شد، اظهار کرد: مسکن موتور محرک اقتصاد بشمار می‌رود و اگر فقط این حوزه در استان فعال شود به دنبال آن چرخه تولید، فعالیت، کار و تجارت نیز رونق می‌گیرد بر همین اساس از همان روزهای اول کاری دولت سیزدهم در استان تامین مسکن مناسب برای مردم از اولویت‌ها شد.

وی اجرای طرح نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان را یک موهبت الهی دانست و ادامه داد: با پیشرفت فیزیکی مطلوب بیش از ۵۲ درصد طرح های نهضت ملی مسکن در استان تا پایان سال ۶ هزار واحد در مناطق شهری و روستایی آماده بهره برداری می شود.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی استان باید همه توانایی‌ها و ظرفیت‌های خود را برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن بسیج کنند تا مسکن مناسب تحویل مردم شود، گفت: از مجموع ۲۱ هزار متقاضی تخصیصی به پروژه تاکنون ۲۰ هزار معرفی به بانک شده اند.

وی بر کمک همه سازمان ها برای تسریع در اجرای پروژه های طرح نهضت ملی مسکن و تامین خدمات مورد نیاز و تعیین تکلیف دستگاههای متولی امور زیربنایی در سایت های این طرح تاکید کرد.

مدرس خیابانی با بیان اینکه ضروری است همچنان برخی اختیارات طرح نهضت ملی مسکن به شورای استان ها واگذار شود، تصریح کرد: بانک مسکن به عنوان مهمترین بانک پرداخت کننده تسهیلات این طرح ملی همچنان دچار برخی مشکلات است که رفع این مشکلات و دادن اختیار به استان ها سبب تسریع در اجرای پروژه های این طرح ملی می شود.

دبیر شورای مسکن استان سیستان و بلوچستان نیز در این نشست تامین زمین برای ساخت ۱۴۲هزار و ۲۰۴ واحد مسکونی در برنامه چهار ساله استان خبر داد و گفت: تاکنون ۲۰۷ هزار و ۱۷۸متقاضی طرح نهضت ملی مسکن در استان اقدام به نام نویسی کرده اند که ۴۳هزار و ۸۷۸ واجد شرایط شناخته شدند.

عطاء اله اکبری اظهار کرد: ۲۰ هزار و ۹۰۴ متقاضی نیز در سراسر سیستان و بلوچستان تاکنون اقدام به واریز وجه در طرح نهضت ملی مسکن کردند و تاکنون ۱۹هزار و ۵۵۶ متقاضی تخصیص به پروژه شده اند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر امکان ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن در تمامی شهرهای استان فراهم است، گفت: اجرای طرح مهم و ملی نهضت ملی مسکن گردش مالی هفت هزار و ۸۵۰ میلیارد تومانی در استان به همراه داشته است

دبیر شورای مسکن سیستان و بلوچستان تصریح کرد: هم‌اکنون ۱۹ هزار و ۸۷۹ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در مناطق شهری و روستایی استان با متوسط پیشرفت فیزیکی ۵۲ درصد در دست ساخت است.

اکبری افزود: همچنین تاکنون افزون بر ۷۸۹ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی در طرح نهضت ملی مسکن پرداخت شده است.

انتهای پیام/

منبع خبر: ایسنا

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید