۱۴۰۲/۰۹/۲۰

خرید خانه در شمال‌‌‌شهر آسان شد؟

تعداد فایل‌‌‌هایی با قیمت‌های مناسب و به اصطلاح «سبز» آن‌‌‌قدر زیاد است که می‌توان ادعا کرد اکنون بهترین وقت خرید خانه در این منطقه به شمار می‌‌‌آید.
خرید خانه در شمال‌‌‌شهر آسان شد؟

به گزارش اخبار ساخته ها؛ عمق رکود معاملات در بازار مسکن به حدی زیاد است که بلافاصله پس از حضور یک متقاضی مسکن به ناحیه مشخصی از بازار، بیشتر واسطه‌‌‌های فعال در آن محدوده تلاش می‌کنند به نحوی با خریدار ارتباط بگیرند و برای فایل‌‌‌های فروشی که نزد خود دارند، بازاریابی کنند. این شرایط خاص در بازار مسکن به نفع متقاضیان خرید خانه در شمال شهر و به طور مشخص دو منطقه ۱ و ۳ شده است.

بازار مسکن چندماهی است که با رکود سنگین مواجه است و این رکود بیشتر از هر چیزی ناشی از خروج سمت تقاضا از بازار و کاهش محسوس تعداد متقاضیان خرید ملک نسبت به سال گذشته است. در عمده نواحی بازار مسکن تحت‌تاثیر این شرایط جهت قیمت‌ها نزولی بوده است اما این وضعیت در مناطق شمال‌‌‌شهر آن‌‌‌قدر نمود دارد که فعالان بازار مسکن معتقدند اکنون بهترین وقت خرید خانه برای کسانی است که قصد خانه‌‌‌دار شدن در این مناطق را دارند. با توجه به اینکه مناطق ۱ و ۳ به ترتیب در رده‌‌‌های اول و دوم بالاترین میانگین قیمت املاک مسکونی در کل شهر قرار دارند و دهک‌‌‌های درآمدی بالا متقاضیان خرید خانه در این مناطق هستند، این بازار حتی در اوج رکود نیز متقاضیان سنتی خود را دارد که مساله «استطاعت خرید» برای آنها مطرح نیست؛ بلکه هر زمان اراده کنند، بر اساس نیاز خود وارد بازار مسکن می‌‌‌شوند.

با این حال جنس رکود این هفته‌‌‌ها و ماه‌‌‌ها متفاوت است، طوری که حتی متقاضیان خرید ملک در شمال شهر را نیز از حضور در بازار منصرف کرده است و به همین خاطر فروشنده‌‌‌های مصر قیمت‌های پیشنهادی خود را به شکل محسوس کاهش داده‌‌‌اند. البته همین حالا هم در بازار آپارتمان‌‌‌های لوکس نوساز و کم‌‌‌سن با قیمت مترمربعی ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان فایل شده و همه بازار به لحاظ قیمتی «سبزپوش» نیست. اما تعداد فایل‌‌‌هایی با قیمت‌های پیشنهادی مناسب و به اصطلاح «سبز» آن‌‌‌قدر زیاد است که می‌توان ادعا کرد اکنون بهترین وقت خرید خانه در این منطقه به شمار می‌‌‌آید. در عین حال با توجه به متوسط متراژ واحدهای فایل شده که بیش از ۱۲۰ مترمربع است، حداقل قیمت متعارف خانه‌‌‌های فایل شده در این بازار حول و حوش ۱۴ تا ۱۵ میلیارد تومان بوده و در نتیجه این مناطق همچنان لوکس‌‌‌ترین نواحی بازار مسکن به شمار می‌‌‌آیند. با این حال این گزاره که اکنون بهترین وقت خرید ملک در بازار مسکن آرام شمال شهر است، نقض نمی‌شود.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: دنیای اقتصاد

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید