۱۴۰۳/۰۳/۰۵

تامین زمین برای متقاضیان جوانی جمعیت به کجا رسید؟

دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران از تامین زمین ۷۰ هزار متقاضی جوانی جمعیت با سرانه های خدمات شهری و واگذاری این اراضی خبر داد.
تامین زمین برای متقاضیان جوانی جمعیت به کجا رسید؟

به گزارش اخبار ساخته ها؛ خسرو دانشجودبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران با تاکید بر این‌که تامین اراضی برای طرح جوانی جمعیت به‌عنوان یکی از تکالیف این وزارتخانه توسط این معاونت مورد بررسی قرار گرفت و کارهای الحاق آنها و تخصیص به واجدان شرایط انجام شده است، گفت: در قانون جوانی جمعیت تاکنون ۱۱۰ هزار متقاضی، تقاضای خود را برای دریافت زمین ثبت کردند که از این تععداد، بیش از ۷۰ هزار متقاضی واجد شرایط زمین خود را دریافت کردند.

وی افزود: بر اساس قانون باید به هر متقاضی واجد شرایط ۲۰۰ مترمربع زمین تخصیص یابد که شورای‌عالی و مجموعه وزارت راه و شهرسازی در این خصوص اهتمام داشته است.
وی تصریح کرد: در تامین اراضی طرح جوانی جمعیت، خدمات هفت گانه شهری از جمله پارک و فضای سبز، آموزشی، بهداشتی و درمانی، تاسیسات و تجهیزات شهری، گردشگری، فرهنگی و ورزشی نیز تامین شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: مجموعه وزارت راه و شهرسازی تلاش دارد تا علاوه بر ساخت و ساز، کیفیت فضاهای شهری را به شکل مطلوب مدیریت کند.
 

انتهای پیام/

منبع خبر: اقتصاد آنلاین

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید