۱۴۰۳/۰۳/۲۹
عضو هیات مدیره صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک گفت:

ارائه تسهیلات ویژه اشتغال طرح‌های دانش‌بنیان

تسهیلات اشتغال از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۲ با ضمانت نامه این صندوق به واحد‌های تولیدی ارائه می‌شود.
ارائه تسهیلات ویژه اشتغال طرح‌های دانش‌بنیان

به گزارش اخبار ساخته ها از شاتا؛ محسن سراج‌زاده افزود: تفاهم‌نامه صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک و صندوق نوآوری و شکوفایی در تاریخ ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ امضا و مقرر شد تا صندوق نوآوری و شکوفایی؛ متقاضیان طرح‌های دانش‌بنیان با اشتغال کمتر از ۵۰ نفر کارکن را با توجه به ضوابط مورد نظر برای اخذ ضمانتنامه به این صندوق معرفی کند.

وی گفت: همچنین طبق مفاد این تفاهم‌نامه صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک برای صدور ضمانتنامه مختص طرح‌های دانش‌بنیان خدمات ویژه‎ای را در نظر گرفته است بر همین اساس شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و خلاق متقاضی می‌توانند تقاضای خود را در سامانه غزال صندوق نوآوری و شکوفایی؛ ثبت کنند.
 
سراج‌زاده اضافه کرد: در حال حاضر این سامانه در دسترس تیم اعتبارسنجی «صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک» بوده و طرح‌های ثبت شده (دانش‌بنیان) که متقاضی دریافت ضمانتنامه هستند در این سامانه با اولویت بالا پیگیری خواهند شد.
 
وی همچنین گفت: متقاضیان این منابع می‌‎توانند برای تأمین تضامین تسهیلات از ضمانت‌نامه اعتباری «صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک» بهره بگیرند.
 
عضو هیات مدیره صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک افزود: حداکثر مبلغ تسهیلات اعطایی توسط صندوق نوآوری و شکوفایی ۳۰ میلیارد ریال، نرخ سود تسهیلات به‌صورت قرض‌الحسنه با کارمزد حداکثر ۴% و دوره بازپرداخت ۴۸ ماه بوده و بانک‌های عامل ارائه دهنده این تسهیلات نیز شامل قرض‌الحسنه مهر ایران، قرض‌الحسنه رسالت، ملی، ملت، صادرات، تجارت، سینا، توسعه تعاون، سامان و اقتصاد نوین است.
 
وی در ادامه تصریح کرد: از جمله مهم‌ترین مزیت‌های ضمانت‌نامه‌های «صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک» که برای این طرح اختصاص داده شده است؛ تخفیف ۵۰ درصدی کارمزد، تقسیط آن، عدم دریافت سپرده و اخذ مدارک کمتر و سهل‌تر نسبت به سایر صندوق‌ها عمدتاً بصورت چک و سفته است.
 
سراج‌زاده در پایان گفت: طبق آخرین تصمیم هیات مدیره صندوق مقرر شده مدارک و مستندات کمتری از متقاضیان معرفی شده توسط صندوق نوآوری و شکوفایی برای اخذ ضمانتنامه اخذ شود و از سوی دیگر اعتبارسنجی این صندوق نیز با صندوق نوآوری و شکوفایی هم سو شده تا روال کار به سادگی و در زمان کمتری پیش برود.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید