۱۴۰۱/۰۹/۱۵
اخبار ساخته ها گزارش می دهد؛

صندوق ملی مسکن چشم انتظار منابع مالی

در حالی که روز گذشته صندوق ملی مسکن به تصویب رسید که هنوز به گفته بسیاری از کارشناسان این بخش منابع مالی لازم در این صندوق هنوز واریز نشده است.
صندوق ملی مسکن  چشم انتظار منابع مالی

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری اخبار ساخته ها ؛ صندوق ملی مسکن بالاخره پس از ماه ها چشم انتظاری در شورای نگهبان به تصویب رسید .صندوقی که شاید با تامین منابع مالی و تزریق آن به پروژه های طرح نهضت ملی مسکن راهگشای برای تسریع در روند اجرای پروژه‌ها باشد.

در طرح جهش تولید مسکن اعلام شده بود که بخشی منابع مالی این طرح از طریق صندوق ملی مسکن باید تامین شود که در یک سال گذشته هیچ آثاری از  واریز منابع مالی در این صندوق دیده نشد.

البته پس از آنکه اعلام شد این صندوق خالی است بخشی از منابع مورد نیاز در اين صندوق واریز شد به طوری کهدبه گفته  مسعود راهنما مدیر عامل صندوق ملی مسکن  در دو ماه گذشته حدود ۳ هزار و ۲۰۰ میلیاردتومان از بودجه دولت، حدود ۲ هزار میلیاردتومان از تسهیلات بازگشتی مسکن مهر و حدود ۵۰ میلیاردتومان از طریق فروش املاک و دارایی ها به این صندوق واریز شده است.

با توجه به آنکه یکی از اصلی ترین برنامه های اقتصادی دولت ساخت پروژه های نهضت ملی مسکن است باید همکاری دستگاه ها و بانک ها در تسریع روند اجرای پروژه ها افزایش یابد چراكه در این زمینه باید تمامی منابع مالی لازم تامین شود تا انگیزه برای سازندگان در این بخش افزایش یابد.

در حال حاضر بخش زیادی از مشکلات در  اجرای این طرح نبود منابع مالی و عدم پرداخت تسهیلات است که باید ابزارهای نظارتی بر روند پرداخت تسهیلات توسط بانک ها افزایش یابد‌.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید