۱۴۰۳/۰۴/۰۴

توافق جدید برای ساخت ۴ پارکینگ در پایتخت

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت:معاونت حمل و نقل و ترافیک با همکاری معاونت فنی و عمران شهرداری ۴ پروژه ساخت پارکینگ را به مرحله توافق رسانده اند.
توافق جدید برای ساخت ۴ پارکینگ در پایتخت

به گزارش اخبار ساخته ها؛ هادی حق‌بین معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران درباره توجه مدیریت شهری فعلی به نهضت پارکینگ سازی اظهار کرد: آنچه الان در دستور کار معاونت فنی و عمرانی قرار دارد پروژه پارکینگ طبقاتی نیایش است که فعال بوده و به مراحل خوبی رسیده است.

وی با بیان اینکه امیدواریم که تا پایان سال جاری سازه پروژه را که سالهاست رها شده به مرحله فندانسیون برسانیم، گفت: تکنیک ساخت این پروژه به روش تاب دار است و سازه از بالا به پایین اجرا می‌شود و از این جهت و به لحاظ فنی بسیار خاص است.

حق‌بین خاطرنشان کرد: پروژه پارکینگ امیرکبیر را ما سال گذشته  تقدیم مردم کردیم و پروژه مینابی را ظرف ۲ تا ۳ ماه آینده با ظرفیت ۴۵۰ دستگاه خودرو تحویل شهروندان منطقه ۱۵ خواهیم داد.

معاون شهردار تهران با تأکید بر اینکه معاونت حمل و نقل و ترافیک با همکاری معاونت فنی و عمران شهرداری تهران ۴ پروژه دیگر را نیز به مرحله توافق رسانده اند، ادامه داد: این ‌پروژه ها در مرحله طراحی قرار دارد؛ زمین‌ها تحویل داده شده و به محض نهایی شدن طرح‌ها پیمانکار انتخاب شده و وارد فاز اجرا می‌شویم. 

وی با اشاره به ظرفیت هر یک از این پارکینگ‌های در دست احداث عنوان کرد: پارکینگ نیایش ظرفیت ۱۲۸۰ خودرو، امیرکبیر حدود ۵۰۰ خودرو و مینایی هم ۴۵۰ خودرو را دارد. 

حق‌بین به مبلغ اعتبار هر کدام از این سه پروژه نیز اشاره و بیان کرد: برای پارکینگ‌های نیایش، امیرکبیر و مینایی به ترتیب تقریبا ۷۰۰ میلیارد، ۲۶۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیارد اعتبار تخصیص یافته است. 

 معاون شهردار تهران در پایان با اشاره به این موضوع که پارکینگ امیرکبیر آماده احداث است، گفت: پارکینگ امیرکبیر یک پروژه حدودا ۱۰ ساله است که به دلایل مختلف معطل شده بود و مشکلات اعتباری داشت. از ابتدای مدیریت شهری ششم این پروژه در اختیار معاونت فنی و عمرانی قرار گرفت و الان حدود یک سال است که به شهروندان سرویس می‌دهد.

انتهای پیام/

منبع خبر: ایسنا

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید