۱۴۰۳/۰۴/۳۰

کدام جارو از همه بهتر است؟

شما انواع مختلف جاروها را دیده‌اید. جاروهای مخصوص زباله‌های تر، جاروهای مخصوص زباله‌های خشک و جاروهایی که مخصوص زباله‌های خشک و تر هستند.
کدام جارو از همه بهتر است؟

 به گزارش اخبار ساخته ها  ، هنگامی که آب زیادی جاری می‌شود، حالا چه از یک لوله شکسته باشد و چه از طبیعت، بیرون‌راندن سریع آب، مهمترین اقدام است. استفاده از جاروی تر اقدام اولیه عالی در هر پروژه بازیابی آسیب آبی است.

جاروهای مخصوص مایعات، طوری طراحی شده‌اند تا آب را از طریق شیلنگ به داخل جارو بکشند. بعد این آب در محفظه‌ای گیر می‌افتد یا شما جارویی را با پمپ تخلیه انتخاب کرد‌ه‌اید که مایعات خارج از محدوده نظافت تخلیه می‌شوند.

 ۵ کاربرد جاروهای تر

برای مالکان خانه یا ساختمان، بعضی از موارد، بدتر از بیدارشدن در آب و آسیب‌های ناشی از آن است. زمان ارزشمند است، در نتیجه خیلی مهم است که آب را تا جای ممکن به سرعت خارج کنید. به همین دلیل است که جاروهای تر گزینه عالی هستند. این جاروها برای بسیاری از موقعیت‌های منحصربه‌فرد عالی هستند، ازجمله:

 • بازیابی و ترمیم آسیب آبی: اگر شما متخصص تصفیه آب هستید، سرمایه‌گذاری بر جاروهای جمع‌آوری آب باکیفیت این امکان را برایتان فراهم می‌کند تا سریع‌تر و کارآمدتر در محل کار کنید.
 • جابه‌جایی تشک آبی: آیا تشک آبی دارید و در حال جابه‌جایی خانه‌تان هستید؟ بهتر است که ابتدا آب داخل تشک را خالی کنید. از یک جاروی مایعات برای بیرون کشیدن آب استفاده کنید.
 • تمیزکردن آب در خانه: حادثه اتفاق می‌افتد. گاهی اوقات لوله آشپزخانه یا زیرزمین می‌شکند و شما از خواب بلند می‌شوید و با آب راکد روبه‌رو می‌شوید. این همان زمانی است که باید جارویتان را روشن کنید.
 • خدمات آتش نشانی: آتش نشانی‌ها همیشه با آب سروکار دارند. چه برای آب شیر آتش‌نشانی، موتور یا حتی هنگام نظافت بعد از خاموش‌کردن آتش، جاروهای مایعات برای آتش‌نشانی‌ها گزینۀ بسیار خوبی هستند.
 • نشتی کارخانه‌ها: اگر شما مالک کارخانه تولیدی هستید که به طور دائم از آب و سایر مایعات استفاده می‌کند، احتمال وقوع نشتی است. وجود یک جاروی مایعات کمک می‌کند تا به‌هم‌ریختگی و آشفتگی‌ها را قبل از بروز مشکل سروسامان دهید.

 جاروی خشک چگونه کار می‌کند؟

جاروی خشک تنها برای نظافت مواد خشک استفاده می‌شود. این جاروها معمولاً روی فرش و کف‌پوش‌ها کار می‌کنند و طراحی‌شان به گونه‌ای است که آن‌ها را برای مکش و جمع‌آوری آلودگی و گردوخاک از کف‌پوش‌ها، فرش و موکت، مبلمان و اثاثیه منزل به گزینه‌ای عالی تبدیل کرده است.

همان‌طور که جارو کار می‌کند، هوا را به داخل بخشی می‌کشد که گردوخاک و زباله‌ها در کیسه یا محفظه‌ای با توجه به مدل خاص جارو جمع می‌شود. سپس، هوا معمولاً از یک HEPA یا سایر فیلترها عبور می‌کند، جایی که ناخالصی‌های میکروسکوپی باقیمانده برداشته می‌شوند، در نتیجه فقط هوای پاک به داخل فضا برگردانده می‌شود.

 ۵ کاربرد اصلی جاروهای خشک

جاروهای خشک طوری طراحی شده‌اند که حتی کوچک‌ترین ذرات را گیر بیندازند و برای نظافت مؤثر جدی‌ترین مشکلات عالی هستند. چه این جاروها در محل ساخت‌وساز، چه در خانه، چه در بیمارستان یا حتی در موقعیت‌های خطرناک استفاده شوند؛ تقریباً برای هر محیطی گزینه‌ای دارد.

 جاروهای خشک، این قابلیت‌ها را دارند:

 • حفظ نظافت اتاق‌ها: برخی از قدرتمندترین جاروهای خشک، برای نظافت محیط‌های حساسی مثل کارخانه‌های تولید دارو، آزمایشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و موارد دیگر، فیلتر ذرات ریز دارند.
 • نظافت فضاهای اداری و فروشگاه‌های کوچک: چه اداره‌ها را نظافت می‌کنید، چه فروشگاه‌ها یا مغازه‌های خرده‌فروشی، یک جاروی تجاری مخصوص زباله‌های خشک، برای نظافت جدی روزانه محیط‌های بزرگ عالی است.
 • نظافت محوطه ساخت‌وساز: از رفع گردوخاک و آلودگی ناشی از ساخت‌وساز تا حتی برداشتن پیچ و مهره‌هایی که ممکن است روی زمین افتاده باشند، جاروی خشک برای هر محوطه ساخت‌وسازی ضروری است.
 • وظایف کاهش آلودگی: هنگامی که کارشناسان کاهش آلودگی باید آزبست، گردوغبار سرب، قارچ و کپک و سایر مواد حساس را از بین ببرند، سراغ جاروهای خشک حرفه‌ای می‌روند.
 • مراقبت از کارگاه‌ها: چه شما یک کارگاه نجاری تجاری داشته باشید، یا این‌که فقط آخر هفته به سراغ کارهای خانه می‌روید، جاروهای خشک برای نظافت گردوخاک‌های ریز و تراشه‌های چوب نجاری عالی هستند.

 یک جاروی خشک/تر چگونه کار می‌کند؟

جاروهای خشک و تر معمولاً از سیستم دو دالان استفاده کنند که مایعات و جامدات را به داخل دو سطل متفاوت تفکیک می‌کند. هنگامی که زباله‌ها به داخل جارو کشیده می‌شوند، در راستای یک لوله حرکت می‌کنند. جریان هوا در بالای سطل‌ها کاهش پیدا می‌کند و با کاهش چسبندگی هوا، مایعات و زباله‌های سنگین به داخل مخزن‌ها می‌افتند.

برخی از جاروبرقی‌های خشک و تر عملکرد وزش باد دارند که برای جابه‌جایی برگ‌ها و سایر زباله‌ها به داخل محفظه‌ای قبل از جاروکردن عالی است.

 ۵ کاربرد اصلی جاروهای خشک و تر
شما چه متخصص بازسازی باشید و چه نظافتچی حرفه‌ای که به دنبال جاروی بزرگی برای کارتان هستید تا از پس هر کاری بر بیایید و چه مالک خانه‌‌ای باشید که به دنبال جارویی جمع‌وجور هستید که از پس کارهای خانگی معمول بربیایید، گزینه‌ای برای شما وجود دارد. جاروی خشک و تر گزینه‌ای عالی برای آن دسته از افرادی است که برای انجام وظایف مختلف باید منعطف باشند.

 جاروهای خشک و تر می‌توانند این کارها را انجام دهند:

 • نظافت کف‌ها: بسیاری از جاروهای خشک و تر، قطعاتی برای نظافت کف‌پوش‌های چوبی دارند و حتی می‌توانند به عنوان جاروی استاندارد برای نظافت اثاثیه منزل و پرده‌ها استفاده شوند.
 • نظافت آب‌ها: آیا چاه توالت خانه‌تان بالا زده است و لوله سینک آشپزخانه‌تان شکسته است؟ جاروی خشک و تر گزینه‌ای عالی برای رفع مشکلات آبی کوچک در خانه‌تان است.
 • برق انداختن شومینه‌ها: وقتی زمان نظافت شومینه‌ها باشد، جاروی خشک و تر گزینه عالی برای مکش راحت خاکسترها است.
 • نظافت فرش‌ها: از شوینده ملایم برای فرشتان استفاده کنید و برای پاک‌کردن لکه‌ها از جاروبرقی استفاده نمایید.
 • نظافت محوطه بیرون از خانه: آیا باید برگ‌ها را جمع و پیاده‌روها را تمیز کنید؟ چه بخواهید برگ‌ها را با نیروی باد به داخل سطلی بریزید و چه این‌که آلودگی‌ها را از پیاده‌روها جمع کنید، جاروی خشک و تر می‌تواند این کار را انجام دهد.

انتهای پیام/

به نقل از ماهنامه «ویکی کلین »

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید