۱۴۰۱/۱۱/۱۴

پاک‌کننده‌های سطوح سازگار با محیط‌زیست

Cert توضیحات جدیدی را در مورد پاک‌کننده‌های سطوح که با محیط‌زیست سازگار هستند، ارائه می‌دهد
پاک‌کننده‌های سطوح سازگار با محیط‌زیست

به گزارش اخبار ساخته ها به نقل از ماهنامه « ویکی کلین »  نظافت خانه یک برنده قرنطینه بود، زیرا تمام مردم به طور ناگهانی آن را دوباره ارزیابی کردند و شروع به انجام مرتب آن شدند. دو سال پیش که همه‌گیری کرونا شیوع پیدا کرد، تمیزکردن خانه یک شبه رشد خیره‌کننده 35 درصدی داشت، زیرا در سال 2020، 49 میلیون محصول تمیزکننده بیشتر خریداری شد و مراقبت از خانه به یک امر ضروری در منازل تبدیل گشت. ما در طول قرنطینه متوجه شدیم که بسیاری از خانواده‌ها برای نظافت منزل خود از مواد پاک‌کننده مارک‌دار استفاده کردند و برخی دیگر به دنبال موادی بودند که از نظر زیست‌محیطی مورد تأیید باشند. این دو دسته از افراد اگرچه راه‌های مختلفی را انتخاب می‌کنند اما هدف هر دو گروه، از بین‌بردن باکتری‌ها و ویروس‌ها است. Cert برای حل این تضاد، راه‌حل سومی را ایجاد کرده است.

 

بازنگری در دسته‌بندی‌ها

خبر خوب این بود که آنچه که برای مدتی غیرفعال بود، بسیار مورد توجه قرار گرفت.

پاک‌کننده سطوح قدیمی که تحت رهبری سلطه دو مکتب فکری کاملاً متمایز و مشخص بود، زیر سایۀ نسل جدیدی از پاک‌کننده‌ها مانند neat، Splosh، Ocean Saver و Cert قرار گرفتند. در یک طرف این شکاف، شوینده‌های قدیمی و در عین حال قابل اعتماد وجود دارند، درحالی که در طرف دیگر مجموعه‌ای از پاک‌کننده‌های گیاهی معطر و سازگار با محیط‌زیست قرار دارند.

شرکت‌های تولیدکنندۀ پاک‌کننده‌های سطوح قدیمی، همچنان به تولید بطری‌های پلاستیکی یک‌بارمصرف که محیط‌زیست را نابود و آب گران‌بها در دریاچه‌ها را آلوده می‌کند، ادامه می‌دهند.

 

آیا راه سومی وجود دارد؟

این بیماری همه‌گیر آینده نگهداری از خانه را برای همیشه تغییر داد و مراقبت از خانه را مانند مراقبت از خود کرد.

چشم‌انداز منحصر به‌فرد Cert این است که یک مسیر سوم روشن و علمی را ایجاد کند که علاوه بر این‌که به هیچ‌گونه از باکتری‌ها و ویروس‌ها رحم نکند، اولویت‌های زیست‌محیطی را نیز درنظر داشته باشد.

 

یک بازار در حال تحول

نظافت خانه اکنون در مرحله‌ای قرار دارد که ادعاهای اثربخشیِ مواد باید سنجیده و مستقلاً تأیید شوند.

مایکل لارنس- مدیر فروش Cert، در واقع کار خود را در بخش غذا و نوشیدنی آغاز کرد. او گفت: «پیشینه شغلی من در حمایت از برندهای غذا و نوشیدنی بر پایه لبنیات، بازاریابی شیر و پنیرهای بریتانیایی آزمایش‌شده و مورد اعتماد، تا بستنی فوق‌العاده مورد علاقه آمریکای شمالی به نام Ben & Jerry’s بود.

از بسیاری جهات، نظافت منزل و درجه یک‌بودن یک بستنی متفاوت است، با این حال درس‌های ارزشمندی از دوران حضورم در Ben & Jerry’s گرفتم. زمانی که من به آن‌ها ملحق شدم، ما یک تیم کوچک بودیم که در یک پورتاکابین کار می‌کردیم و با یکی از پیشگامان در این زمینه که دسته بستنی‌های فوق‌العاده را تولید می‌کرد، کار می‌کردیم. با این حال، Ben & Jerry’s با چشم‌اندازی روشن، فروش خوب، بازاریابی و در عین حال مدیریت خوب، توانست به سرعت پیشرفت کند».

 

امنیت بهداشت بریتانیا تأیید کرد

در واقع Cert به شکل یک قرص با PH6 تقریباً خنثی، یک ضدعفونی‌کننده و شوینده 2 در 1 است که وقتی با آب لوله‌کشی حل شود، با دستورالعمل‌های آژانس امنیت سلامت انگلستان در مورد استفاده از یک مواد شوینده و ضدعفونی‌کننده ترکیبی مطابقت دارد.

به این ترتیب Cert مورد تأیید است و می‌تواند محافظت ضد ویروسی در بیمارستان‌ها ارائه دهد که 9/99 درصد از همه باکتری‌ها و ویروس‌های پوشیده‌شده از جمله کرونا، دلتا و اُمیکرون را از بین می‌برد و به همان اندازه در سطوح سخت و نرم نیز کارایی دارد.

 

بازگشت به اصول اولیه

دو سال بعد از شیوع این بیماری همه‌گیر، فروش تمیزکننده‌های سطحی سرانجام به مقدار واقعیِ خود رسید که یک پیامد اجتناب‌ناپذیر از درک بهتر کووید-19 و سبک زندگی روزمره و در حال تکامل ما است.

آزمایشات اولیه نشان می‌دهد که Cert به‌عنوان یک پاک‌کننده سطوح همه‌کاره و یک‌مرحله‌ای با بوی ناچیزی از کلر، جایگزینی مناسب برای عطرهای معمولی آلوده‌کنندۀ هوا و مصنوعی است.

 

قابل اطمینان

یکی دیگر از تمایزهای کلیدی که به Cert کمک می‌کند تا از دیگر پاک‌کننده‌های سازگار با محیط‌زیست متمایز شود، این است که شرکت مادر آن، Hydrachem، یک شرکت بریتانیایی قابل اعتماد و معتبر در زمینه‌های ضدعفونی و تصفیه آب است.

Hydrachem برای حفظ ذخایر آب، این منبع گران‌بها را در بطری‌های پلاستیکی یک‌بارمصرف تولید نمی‌کند. 50 سال بعد، Hydrachem در بیش از 60 کشور فعالیت می‌کند و با مؤسسات مراقبت‌های بهداشتی جهانی همکاری می‌نماید.

بر اساس گزارش‌های یونیسف، اگر روند فعلی ادامه یابد، میلیاردها کودک و خانواده‌هایشان در وضعیت کم‌آبی قرار خواهند گرفت. این احتمال می‌رود که تا سال 2030:

  • تنها 81 درصد از جمعیت جهان به آب آشامیدنی سالم در خانه دسترسی خواهند داشت که6/1 میلیارد نفر را بدون آب باقی می‌گذارد.
  • تنها 67 درصد از جمعیت جهان از خدمات بهداشتی باکیفیت برخوردار خواهند شد و 8/2میلیارد نفر از آن‌ها بی‌بهره خواهند ماند.
  • تنها 78 درصد دارای امکانات اولیه شست‌وشوی دست خواهند بود و 9/1 میلیارد نفر بدون این امکانات خواهند ماند.

از زمانی که آزمایشات محصولات Cert برای اولین‌بار در تابستان گذشته در خانه‌ها و در مجموعه‌ای از مشاغل کوچک (سالن‌های آرایشگاهی، اغذیه‌فروشی‌ها، دندانپزشکی‌ها و ...) آغاز شد، تیم Cert دائماً پیشنهادات خود را تازه و اصلاح کرده است.

  • بازپرداخت: تیم مدیریت ارشد Cert مصمم بودند که از 10 درصد از تمام سودهای نهایی باید دوباره در پروژه‌های فوری تصفیه آب در برخی از جوامع محروم جهان سرمایه‌گذاری شود.
  • بسته‌های مقوایی: ثانیاً، لوله‌های پلاستیکی بسیار مهمی که در ابتدا قرص‌های Cert را در خود جای می‌دادند، در بهار امسال با بسته‌های مقوایی قابل بازیافت جایگزین می‌شوند که باعث کاهش بیشتر مصرف پلاستیک می‌گردد.
  • قدرت دفع کلر: فرمول جدید قرص به گونه‌ای است که پنج روز پس از فعال‌شدن قرص Cert با افزودن به آب لوله‌کشی، قدرت کلر آن به حد زیادی کاهش می‌یابد و می‌توان آن را نادیده گرفت.

همه بخش‌ها به تحریک‌کننده‌های واقعی نیاز دارند تا از ایده‌های جدید استقبال کنند. Cert برای همه مناسب نخواهد بود، اما باید فکر کنید که اگر خرده‌فروشان بیشتر بر روی این‌گونه از محصولات تمرکز کنند، بیمارستان‌ها خلوت‌تر خواهند شد و سطح بهداشت عمومی افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام/

برچسب ها

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
آیا قیمت مسکن تا پایان سال 1401 کاهش می یابد؟