۱۴۰۳/۰۴/۳۰

وام ۱.۹ میلیاردتومانی پول چند متر مسکن در تهران است؟

اثرگذاری وام جدید مسکن بر قدرت خرید وام‌گیرنده نشان می‌دهد با تسهیلات ۱.۹ میلیاردی می‌توان ۱۲ متر مسکن در منطقه یک و ۴۶ متر در منطقه ۱۸ خریداری کرد.
وام  ۱.۹ میلیاردتومانی پول چند متر مسکن در تهران است؟

به گزارش اخبار ساخته ها؛ بانک مسکن هفته گذشته بخشنامه پرداخت وام 1.9میلیاردتومانی خرید مسکن را به شعب این بانک ابلاغ کرد؛ وامی که کل سود پرداختی آن در ماه 12 سال 22 بیش از 7 میلیارد تومان است، در واقع دریافت‌کنندگان این وام در پایان دوره بازپرداخت اقساط با احتساب هزینه مربوط به خرید اوراق حق تقدم که در زمان حاضر حدود 400 میلیون تومان است حدود 9.میلیارد تومان بابت وام جدید خرید مسکن پرداخت خواهند کرد.

جدا از اقساط سنگین وام مذکور، یکی از مسائل اثرگذاری تسهیلات 2میلیاردتومانی (یک‌میلیارد و 920 میلیون تومانی) در قدرت خرید مردم است. بررسی‌ها نشان می‌دهد با وام مذکور با توجه به متوسط قیمت مسکن اعلام‌شده شهریورماه امسال توسط مرکز آمار ایران در منطقه یک می‌توان 12.1 مترمربع واحد مسکونی خریداری کرد.

این منطقه در ماه مورد اشاره با حدود 158 میلیون تومان بیشترین متوسط قیمت را در مناطق 22گانه داشته است. در منطقه 18 نیز که با حدود 41.5 میلیون تومان کمترین متوسط قیمت را داشته است، می‌توان 46.2 مترمربع خانه در شهر تهران خریداری کرد که این متراژ تا حدودی قابل قبول و توجه است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید