۱۴۰۲/۰۱/۰۷

قیمت تمام شده ساخت نهضت ملی مسکن اعلام شد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: قیمت تمام شده ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن بین ۳میلیون و۵۰۰ هزار تومان تا ۷میلیون تومان اعلام شد.
قیمت تمام شده ساخت نهضت ملی مسکن اعلام شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری اخبار ساخته ها علیرضا فخاری  استاندار تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه  نهضت ملی مسکن در تهران به دلیل وسعت کم و جمعیت فشرده شرایط ویژه دارد گفت: برای جبران این فشردگی باید از مرکز شهر فاصله بگیریم و بار گذاری در شهرک های اطراف تهران صورت گیرد تا عقب ماندگی ساخت مسکن جبران شود.

استاندار تهران بیان کرد: در کنار اجرای طرح نهضت ملی مسکن ، بافت فرسوده باید نوسازی شود که با کمک این دو ظرفیت ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن استان تهران پوشش داده شو:

فخاری با  بیان اینکه  در تامین منابع آب و برق و سایر خدمات از جمله حمل ونقل برای استان تهران تلاش بیشتری باید کنیم  افزود:  در حال حاضر ساخت مسکن در جنوب شهر صورت می‌گیرد و شهرک سازی در غرب تهران داریم و زمین در پرند و پردیس آماده شده و در حال بارگذاری است.

او اظهار کرد: با شهرداری تهران ساخت ۱۰ هزار واحد در شهر تهران را آغاز کرده ایم و در آینده نزدیک شاهد جبران عقب ماندگی ساخت وساز در بافت فرسوده تهران خواهیم بود.

فخاری با بيان اينكه  تهران حاشیه نشین زیاد دارد و شهرک های اطراف تهران در حکم حاشیه نشین هستند افزود: می توانیم ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار واحد در بافت فرسوده تهران بسازیم شهر تهران اراضی زیادی برای مولد سازی ندارد امروز خود تهران و دستگاه های اجرایی کمبود ساختمان دارند که باید اول آن را جبران کنیم.

در ادامه این برنامه  علیرضا جعفری  مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید  با بیان اینکه  در شهر جدید پرند ۴۹۶ واحد نهضت ملی مسکن در دست ساخت است گفت:  رویکرد مادر نهضت ملی مسکن ساخت خانه های یک طبقه است به این صورت که اگر خودشان متمایل باشند در شهرهای جدید به متقاضیان زمین می دهیم و بر اساس سهمیه هر شهر از تسهیلات نهضت ملی مسکن وام دریافت کرده و ساخت و ساز می کنند.

وی افزود : در روش دیگر ما برای متقاضیان خانه های یک طبقه حیاط دار می سازیم که هزینه ساخت مهمترین سه میلیون و نهصد و پنجاه هزار تومان برآورد شده است و هزینه مشاعات نیز کسر خواهد شد.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی برای شهرهای جدید که اراضی کم و متقاضی زیاد است خانه های چهار تا هفت طبقه می سازیم قرارداد ساخت این خانه ها متری ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود که با محاسبه نرخ تعدیل سال ۱۴۰۰ به متری ۷ میلیون تومان می رسد.

وی ادامه داد با انبوه سازان مدیریت هزینه خواهیم کرد تا قیمت تمام شده ساخت مسکن در دامنه متری ۷ میلیون تومان باقی بمانند و ساخت واحد ها به اتمام برسد برای این منظور سهم مشاعات را کاهش می دهیم.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
آیا قیمت مسکن تا پایان سال 1401 کاهش می یابد؟