۱۴۰۲/۰۷/۱۲
استاندار البرز خبر داد؛

ظرفیت‌های ملی برای بهره‌برداری از متروی کرج به کار گرفته می‌شود

مجتبی عبداللهی بر استفاده از تمامی ظرفیت‌های ملی و استانی برای بهره‌برداری از متروی کرج تاکید کرد و گفت: این پروژه از جمله مصوبات سفر ریاست جمهوری است که به جد در دستور قرار دارد.
ظرفیت‌های ملی برای بهره‌برداری از متروی کرج به کار گرفته می‌شود

 به گزارش اخبار ساخته‌ها؛ ، مجتبی عبداللهی در بازدید از روند پیشرفت خط ۲ قطار شهری این کلانشهر که با همراهی جمعی از اعضای شورا و سرپرست شهرداری کرج انجام شد، اظهار داشت: پروژه قطار شهری کرج باید در این دوره از شورا به بهره برداری برسد بنابراین در این مسیر از همه ظرفیت‌ها استفاده خواهد شد.

 وی در این بازدید با قدردانی از تلاش شورا و شهرداری خاطر نشان کرد: قطار شهری کرج آبروی استان است و باید با استفاده از همه توان و ظرفیت‌ها در جهت تکمیل و بهره برداری از این پروژه گام برداشت.

 عبدالهی، مترو و کنارگذر شهید سلیمانی را دو پروژه مهم استان برشمرد و یادآور شد: با بازدیدهای هفتگی روند پیشرفت این دو پروژه مهم بررسی و مشکلات آنها رفع خواهد شد.

این مسئول با تاکید بر اجرای پروژه منطبق با برنامه زمان بندی، خواستار افزایش سرعت پیشرفت پروژه شد.

 استاندار البرز در ادامه با اشاره به محل دپو قطار شهری کرج در زمین دانشگاه خوارزمی، گفت: احداث محل دپو در زیرِ زمین بسیار هزینه بر و زمان بر است و می‌تواند کار بهره برداری از پروژه را چندسال به عقب اندازد.

 عبداللهی تصریح کرد: محل دپو قطار شهری باید بر روی زمین دنبال شود که این موضوع را شخصاً پیگیری خواهم کرد.

 به گفته وی احداث هر یک کیلومتر قطار شهری قریب به ۱,۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد که این موضوع برای شهری مثل کرج و درآمدهای آن، محدودیت‌هایی را ایجاد کرده است که با توجه به پیش بینی‌های صورت گرفته از طریق یکسری پروژه‌های اقتصادی منابع مورد نیاز مالی آن تأمین می‌شود.

 انتهای پیام/

منیع خبر: خبرگزاری مهر

 

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها