۱۴۰۲/۰۳/۱۴

شفاف سازی هزینه کرد دستگاه‌ها از عوارض دریافتی صنعت بیمه

رئیس هیات رئیسه سندیکای بیمه گران خواستار شفاف سازی هزینه کرد دستگاه‌ها از عوارض دریافتی صنعت بیمه شد.
شفاف سازی هزینه کرد دستگاه‌ها از عوارض دریافتی صنعت بیمه

به گزارش اخبار ساخته ها؛ مسعود بادین در نشست مشترک اعضای کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با مدیران ارشد صنعت بیمه با تاکید بر شفاف سازی هزینه کرد عوارض دریافتی دستگاه‌ها در بیمه شخص ثالث گفت: هم اکنون نقاط حادثه خیز متعددی در جاده‌های کشور وجود دارند که برای مسئولان شناخته شده اند و انتظار می‌رود از محل عوارض دریافتی، این نقاط اصلاح شده و همچنین خدمات درمانی حداکثری به حادثه دیدگان تصادفات جاده‌ای ارائه شود.

رئیس هیات رئیسه سندیکای بیمه گران درباره تاثیر عوارض دستگاه‌ها بر افزایش حق بیمه شخص ثالث اظهار داشت: این افزایش اجباری حق بیمه سبب کاهش تمایل مردم به خرید بیمه نامه شخص ثالث می‌شود.

وی در ارتباط با موضوع پرداخت خسارت در خودرو‌های متعارف و نامتعارف، نحوه انتقال مالکیت خودرو‌های سرقتی و همچنین موضوع شمول یا عدم شمول افت قیمت گفت: متاسفانه در این زمینه در دادگاه‌ها وحدت رویه قضایی وجود ندارد و ضروری است این رویه اصلاح شود.

 بادین به همین منظور پیشنهاد کرد همچون دعاوی رسیدگی به خسارت بیمه‌های شخص ثالث، برای سایر رشته‌های بیمه‌ای نیز به مانند ماده ۵۰ قانون شخص ثالث، نماینده‌ای از صنعت بیمه در دادگاه‌ها حضور داشته باشند تا بتواند نظرات کارشناسی خود را اعلام و به نوعی، از آرایی که در تعارض با حقوق بیمه گران صادر می‌گردد خودداری شود.

مسعود بادین در ادامه سخنان خود اعلام کرد، صنعت بیمه و سندیکای بیمه گران ایران آماده اند در تنظیم قانون هفتم توسعه کشور نظرات کارشناسی خود را در این زمینه اعلام نمایند تا صنعت بیمه بتواند به طور موثرتر، در تحقق اهداف این برنامه نقش خود را ایفا کنند.

منبع: صدا و سیما

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
آیا روند قیمت مسکن تا پایان سال 1402 افزایشی خواهد بود؟