۱۴۰۲/۰۱/۰۵

ساخت 400 هزار واحد مسکونی در فروردین ماه سال 1402

معاون بنیاد مسکن گفت: پیش‌نویس برنامه بنیاد در طرح مسکن ملی برای سال ۱۴۰۲ آماده شده که تا پایان فروردین ماه احداث ۴۰۰ هزار واحد را آغاز می‌کنیم.
ساخت 400 هزار واحد مسکونی در فروردین ماه سال 1402

 به گزارش اخبار ساخته ها؛ مجید جودی معاون بنیاد مسکن گفت: مقدمات و برنامه‌ریزی‌های لازم برای انجام تعهدات و افزایش ظرفیت نهضت ملی مسکن توسط بنیاد انجام شده است. پیش‌نویس برنامه‌های خود را آماده کرده‌ایم و از فروردین ماه کار را شروع می‌کنیم.

وی افزود: تا کنون ۳۴۱ هزار واحد را در روستاها و شهرهای کوچک به مرحله‌ی اجرا رسانده‌ایم. یکی از مهم‌ترین بخش‌های کار این است که به روستاییان تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی با نرخ سود ۵ درصد پرداخت می‌کنیم. در سال ۱۴۰۱ چندین ماه منتظر دریافت متمم از ۱۰۰ به ۲۰۰ میلیون تومان بودیم؛ چرا که تامین منابع سنگینی بر عهده سیستم بانکی قرار داشت و باعث کندی برنامه‌های ما شد. اما از آبان ماه که تسهیلات رسید کارها به خوبی پیش می‌رود.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن خاطرنشان کرد: در سالی که گذشت به دلیل دیر رسیدن وام‌ها حدود ۷۰ درصد زمان را از دست دادیم که با تلاش مضاعف این مدت از دست رفته باید جبران شود.

به گفته جودی، در بحث ساخت مسکن روستایی دولت می‌بایست مابه‌التفاوت نرخ سود از ۵ تا ۱۸ درصد را به بانک‌ها پرداخت می‌کرد که با حمایت رییس‌جمهور این مشکل حل شد.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن تصریح کرد: تا پایان فروردین برنامه حمایت از احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاها و شهرهای کوچک را شروع می‌کنیم.

انتهای پیام/

منبع خبر: ایسنا

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
آیا قیمت مسکن تا پایان سال 1401 کاهش می یابد؟