۱۴۰۲/۰۳/۱۴

ساخت ۲هزار و۵۰۰ واحد مسکونی در تهران

رئیس بنیاد مسکن گفت: ۲هزار و۵۰۰ واحد مسکونی در قالب طرح جهش تولید مسکن امروز عملیات آن اجرایی شد.
ساخت ۲هزار و۵۰۰ واحد مسکونی در تهران

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری اخبار ساخته ها  اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مراسم امضای تفاهم نامه برای ساخت ۲هزار و۵۰۰ واحد مسکونی در قالب طرح جهش تولید مسکن در منطقه ۱۸ تهران گفت: بخش عمده ای از اجرای این طرح با همکاری بخش خصوصی در حال اجرا است و سعی خواهیم کرد این پروژه را ظرف مدت ۶۰ ماه اجرایی کنیم.

او ادامه داد: بنیاد مسکن همکاری خوبی با بدنه شهرداری و برخی از بانک ها داشته است و این همکاری به طور قطع با شدت بیشتری ادامه می یابد که به طور قطع ثمرات بسیار خوبی برای مردم تهران به همراه خواهد داشت.

 رئیس بنیاد مسکن با بیان اینکه، برای نوسازی بافت های فرسوده شهری ذیل تفاهم‌نامه ای که با رئیس جمهور برای ساخت ۱۸۰ هزار واحد داشتیم بنياد مسکن با شهرداری تفامه نامه ساخت ۱۰ هزار واحد را امضاء کرد که در حال حاضر ۱۱هزار و۱۵۰ واحد مسکونی که بیش از تفاهم نامه منعقد شده است  گفت: این پروژه  در بافت های فرسوده عملیات اجرایی  آن شروع شده و از امروز هم پروژه ۲هزار و ۵۰۰ واحدی در منطقه ۱۸ آغاز خواهد شد و فردا هم عملیات اجرایی ساخت ۲هزار واحد در محله الگو شروع به کار خواهد کرد.

رئیس بنیادمسکن تصریح کرد: در مجموع ۱۵هزارو ۶۵۰ واحد در قالب تفاهم نامه با شهرداری برای نوسازی بافت های فرسوده و همچنین در راستای طرح جهش تولید مسکن آغاز به کار خواهد کرد.

نیکزاد گفت: دیدگاه بنیاد مسکن آن است که یک سری ساختمان مدرن خوب و فنی مطابق با الگوی اسلامی طراحی شود که هم بحث مسکونی و هم خدمات دیگر برای کمک به مناطق اطراف در دستور کار قرار گیرد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: عنایت خدا است که ما به صورت نقطه ای و پازل محله به محله این محلات را به محلات الگو تبدیل می کنیم و در اجرای آن هم از مشاوران جوان کشور و مشاوران بخش خصوصی استفاده می شود که برای هم افزایی بیشتر پروژه ها همواره از ظرفیت و توان آنها استفاده می شود.

نیکزاد گفت: بار اصلی اجرای این پروژه بر دوش بخش خصوصی است و ما در این حوزه هم افزایی بسیار خوبی با بخش های مختلف داریم.

او افزود: انجام تعهدات برای بنیاد مسکن بسیار مهم است در هر پروژه اطلاع رسانی صورت گیرد .

رئیس بنیاد مسکن گفت: تمامی پروژه‌ها در نقاط مختلف اجرا می شود و حاصل در آمد تمامی بخش ها در حساب ۱۰۰ امام واریز و در مناطق محروم کشور هزینه می شود .

همچنین امروز  تفاهم نامه ای  میان اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و علی رسولیان رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران به امضا رسید، شرکت ساخت آزما از مجموعه شرکت های تحت پوشش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ارائه خدمات ژئو تکنیک، زنایشگاهی و کنترل کیفی پروژه های عمرانی و زیر ساختی شهرک های صنعتی ایران را به عهده می گیرد.

این شرکت دومین شرکت خدمات آزمایشگاهی و کنترل کیفی و بزرگترین شرکت خدمات ژئوتکنیک ایران است که ۲۵ دفتر و ۴۰ ایستگاه مطالعاتی در سراسر کشور دارد.

اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در امضای این تفاهم نامه با تاکید بر اهمیت کمک به رونق تولید صنعتی در کشور گفت: خدمات بنیاد مسکن به هیچ وجه عرصه فعالیت بخش خصوصی را تنگ نمی کند و از متقاضیان همکاری بخش خصوصی با بنیاد در تمامی امور اجرایی استقبال می کنیم.

علی رسولیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران هم در این مراسم با اشاره به فعالیت۸۵۷شهرک و ناحیه صنعتی با استقرار ۵۱ هزار واحد صنعتی در نقاط مختلف کشور گفت: مهمترین مساله برای ما رعایت کیفیت استاندارد در تامین زیرساخت های صنعتی است و به همین دلیل از خدمات تخصصی بنیاد مسکن در اجرای طرح های اجرایی شهرک های صنعتی استفاده خواهیم کرد.

 وی گفت: هم اکنون ۲۳۰۰ پروژه بزرگ عمرانی با سرمایه ای معادل ۱۱ هزار میلیارد تومان در شهرک های صنعتی در دست اجراست که استفاده از خدمات کنترل کیفی و آزمایشگاهی بنیاد مسکن می تواند به اجرای دقیق آنها کمک کند.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
آیا روند قیمت مسکن تا پایان سال 1402 افزایشی خواهد بود؟