۱۴۰۲/۰۳/۱۴

زمین رایگان برای قانون جوانی جمعیت در یزد

استاندار یزد گفت: آماده‌سازی زمین رایگان برای واجدان شرایط قانون جوانی جمعیت در استان یزد انجام شده است.
زمین رایگان برای قانون جوانی جمعیت در یزد

به گزارش اخبار ساخته ها؛ مهران فاطمی روز یکشنبه در نشست ستاد جوانی جمعیت استان یزد افزود: هفت هزار و ۶۲۲ فقره وام ازدواج نیز به مبلغ یک هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان پرداخت شده و در زمینه تسهیلات فرزندآوری نیز در استان یزد، افزون بر ۱۱ هزار و ۸۹۹ فقره وام جمعا به مبلغ پانصد میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی ادامه داد: تا کنون ۱۳ جلسه ستاد جوانی جمعیت در استان برگزار شده و ۶۶ مصوبه حاصل آن بوده است و همچنین ۴۱ قرارگاه شهرستانی در زیرمجموعه این قرارگاه تشکیل شده که ۲۴۰ مصوبه داشته است.

استاندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ملاک قرار دادن آمار بانک ها از سوی مرکز آمار در زمینه نرخ باروری شهرستان‌ها باعث مشکلاتی برای مردم در زمینه دریافت تسهیلات فرزندآوری شده و بر اساس داده‌های مرکز آمار هم اکنون شهرستان‌های میبد، بافق و اردکان دارای نرخ باروری بالای 2.5 اعلام شده که این گونه نیست و همین مسئله باعث شده تا این شهرستان ها مشمول تسهیلات فرزندآوری نشود و لذا اصلاح داده ها از مرکز آمار ایران درخواست شده است.

فاطمی اظهار داشت: برخی آئین‌نامه‌های قانون جوانی جمعیت نیز توسط دستگاه‌های بالادستی به استانها ابلاغ نشده و عملا امکان هیچگونه فعالیت اجرایی وجود ندارد و این در حالی است که وزارت‌خانه ها و بانک‌ها باید دستورالعمل اجرایی این قوانین را ابلاغ کنند تا استان بتواند در زمینه اجرایی آن اقدام کند.

در این نشست تعدادی دیگر از اعضا درخواست ها و گزارش های خود را در زمینه ارائه مشوق های فرزندآوری ارائه کردند.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
آیا روند قیمت مسکن تا پایان سال 1402 افزایشی خواهد بود؟