۱۴۰۱/۰۹/۱۵
دیروز همین‌جا هفدهم مهر

زادروز استاد دکتر فرخ حجت کاشانی

81 سال پیش در چنین روزی در سال 1320، فرخ حجت کاشانی ـ چهره‌ی ماندگار مهندسی برق ـ به دنیا آمد.
زادروز استاد دکتر فرخ حجت کاشانی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری اخبار ساخته‌ها؛ 81 سال پیش در چنین روزی در سال 1320، فرخ حجت کاشانی ـ چهره‌ی ماندگار مهندسی برق ـ به دنیا آمد.

فرخ حجت کاشانی در 17 مهر 1320 در مشهد زاده شد. در سال 1342 از دانشکده‌ی فنی دانشگاه تهران در رشته‌ی برق، در مقطع کارشناسی فارغ‌التحصیل شد و برای ادامه‌ی تحصیل به آمریکا رفت و در سال‌های 1348 و 1350، دانشنامه‌های لیسانس و دکتری الکترونیک را دریافت کرد.

دکتر حجت کاشانی پس از بازگشت به میهن، در دانشگاه‌های تهران به تدریس در مخابرات و الکترونیک پرداخت. زمینه‌ی تحقیقاتی وی، «پراکندگی امواج و اندازه‌گیری امواج پیکو ثانیه» بوده است. دکتر فرخ حجت کاشانی کتاب‌های متعددی در زمینه‌ی دانش خود تألیف کرده است. وی در چهارمین همایش چهره‌های ماندگار در رشته‌ی مهندسی برق به عنوان چهره‌ی ماندگار برگزیده شد. دکتر فرخ حجت کاشانی از چهره‌های ماندگار مهندسی برق، امروز 81‌امین شمع زندگی خود‌ را روشن می‌کند.

9 سال پیش در چنین روزی در سال 1392، پروفسور حبیب‌الله هدایت ـ پایه‌گذار مؤسسه‌ی تغذیه و علوم غذایی و پدر علم تغذیه در ایران ـ درگذشت. حبیب‌الله هدایت در سال 1299 در شهرضای اصفهان زاده شد.

 دوره‌ی ابتدایی را در زادگاهش گذراند و دوره‌ی دبیرستان را در اصفهان به پایان برد. پس از این مراحل، تحصیلاتش را در دانشکده‌ی پزشکی تهران ادامه داد و دوره‌ی انترنی را در بخش جراحی زنان و زایمان به پایان رساند. در سال 1327 به فرانسه رفت و در طی دوره‌ی تخصصی زنان و زایمان، دوره‌های تخصصی بهداشت صنعتی و طب کار را نیز با موفقیت گذراند.

دکتر هدایت در رشته‌های دکتری پزشکی در شاخه‌ی تخصص زنان و بهداشت عمومی و صنعتی از فرانسه و علوم تغذیه از انگلستان دانش آموخت و پس از بازگشت به ایران در سال 1331، «انستیتو علوم تغذیه»، «انجمن دیابت ایران» و «انستیتو بهداشت کار» را تأسیس کرد. کارهای برجسته‌ی دکتر هدایت در علوم تغذیه در طول 50 سال گذشته، مورد توجه جامعه‌ی دانشگاهی، صنعتی و سازمان‌های دولتی ایران و مقامات جهانی تغذیه‌ای ایران به رسمیت شناخته شده است.

تألیف 6 کتاب ، 33 مقاله‌ی علمی و بیش از 50 گزارش تحقیقاتی بر تغذیه، و بیش از 100 حضور در کنفرانس‌های ملی و بین‌المللی، در کارنامه‌ی فعالیت‌های پربار علمی دکتر هدایت دیده می‌شود. او پایه‌گذار «مجله‌ی تغذیه» نیز هست. مهمترین دستاورد علمی وی نظارت بر ارزیابی چگونگی تغذیه و نیازهای تغذیه‌ای مردم ایران است. این ارزیابی در 30 بخش شهری، روستایی، قبیله‌ای و صنعتی صورت گرفته است. نتایج این تحقیقات به فائو (سازمان خواروبار جهانی) گزارش شد که به عنوان نتایج تحقیقاتی که در جهان سوم درباره‌ی تغذیه به انجام رسیده، مانند یک مرجع در کشورهای در حال توسعه مورد استفاده قرار گرفت.

جشنواره‌ی صنایع غذایی دکتر هدایت نیز به افتخار ایشان هرساله توسط انجمن علوم و صنایع غذایی ایران برگزار می‌شود. پروفسور حبیب‌الله هدایت ـ پزشک و دانشمند حوزه‌های بهداشت عمومی و تغذیه، پدر علم تغذیه‌ی ایران ـ در 17 مهر 1392 در 93 سالگی شمع وجودش خاموش گشت و پس از تشییع از مقابل انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی ایران، در خاک آرمید.

انتهای پیام/

دیروز هَمین‌ جا، 17 مهرماه

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید