۱۴۰۲/۰۱/۰۵

رونمایی از سامانه پنجره واحد مدیریت زمین در استان تهران

سامانه پنجره واحد مدیریت زمین در استان تهران با حضور علیرضا فخاری استاندار تهران رونمایی شد.
رونمایی از سامانه پنجره واحد مدیریت زمین در استان تهران

به گزارش اخبار ساخته ها از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری تهران، جلسه رونمایی از سامانه پنجره واحد مدیریت زمین در استان تهران با حضور علیرضا فخاری استاندار تهران، عابد ملکی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و مسئولین دستگاه‌ها برگزار شد.

فخاری در این جلسه ضمن تاکید بر لزوم شفاف‌سازی در حوزه زمین اظهار داشت: از جمله دغدغه‌های مهم، پیگیری اهداف مردم و هماهنگی در زمینه اخذ مجوز و صدور استعلامات می‌باشد، که با سامانه پنجره واحد مدیریت و اتصال همه دستگاه‌ها به آن، این هدف محقق می‌شود.

وی ادامه داد: ۴۷ دستگاه به سامانه پنجره مدیریت واحد زمین متصل می‌شوند که این امر سبب می‌شود مشکلاتی همچون نقض قوانین و مقررات در حوزه زمین در حیطه قانونگذاری، اجرایی و قضایی با اتصال به سامانه به حداقل برسد.

استاندار تهران با تاکید بر هماهنگی و همکاری دستگاه‌ها جهت فعالیت مثمر ثمر این سامانه در استان خاطرنشان کرد: اتصال به سامانه ضمن کم کردن مراجعات حضوری ارباب رجوع زمینه افزایش سطح رضایتمندی مردم و ارتقا هماهنگی بین دستگاه‌ها را فراهم می‌کند.

گفتنی است این سامانه در ۲۴ استان رونمایی شده است.

این سامانه به عنوان تنها درگاه ارتباطی با متقاضیان اخذ خدمات حوزه زمین و ساختمان استان محسوب می شود و کلیه دستگاه های اجرایی ارائه دهنده خدمات موظفند صرفا از طریق درگاه ارتباطی این سامانه نسبت به تعامل الکترونیکی با متقاضیان اقدام و درخواست خدمت خروجی آن را از این طریق با متقاضیان تبادل کنند.

همچنین زیر سامانه پایش اراضی کشور نیز متصل به این سامانه است که عکس‌های ماهواره‌ای از اراضی در این سامانه به روزرسانی می‌شود و با مقایسه آن، تغییرات به اطلاع یگان حفاظت دستگاه‌ها می‌رسد تا زمینه شفاف‌سازی عملکرد زیر مجموعه‌های استان را فراهم کند.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
آیا قیمت مسکن تا پایان سال 1401 کاهش می یابد؟