۱۴۰۲/۰۱/۰۵

رفع تصرف از ۳۸ هکتار از اراضی دولتی خوزستان

معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان، جلوگیری از تملک غیر قانونی ۳۸ هکتار از اراضی دولتی در استان خبر داد.
رفع تصرف از ۳۸ هکتار از اراضی دولتی خوزستان

 به گزارش اخبار ساخته ها؛ سید حسین دهبان زاده معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان اظهار کرد: در راستای حفاظت و صیانت از اراضی دولتی و با تهیه لوایح و دفاعیات شایسته و پیگیری های قضایی توسط اداره امور حقوقی و دعاوی و طرح موضوع در شورای حفظ حقوق بیت‌المال در اراضی ملی و منابع طبیعی دادگستری استان از تملک غیر قانونی به میزان ۳۸ هکتار از اراضی دولت جلوگیری بعمل آورد.

وی اظهار داشت: در این پرونده اداره کل راه و شهرسازی استان بعنوان خوانده دعوی به خواسته ابطال اسناد دولت در اراضی  عرصه مسکن مهر شادگان که توسط افرادی با ارائه اسناد و مدارک غیر واقعی و بعضا مربوط به غیر از محدوده اراضی در صدد تملک غیر قانونی برآمده بودند که بحمدالله با تلاش و همت کارشناسان حقوقی اداره کل، نهایتا رای قطعی له اداره کل متبوع صادر شد.

معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان در خصوص ارزش ریالی این اراضی نیز گفت: ارزش کارشناسی شده اراضی موصوف ۷۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

دهبان زاده از همکاری و پیگیری های مقامات قضایی استان و تلاش و مساعدت مقامات نظامی و انتظامی استان برای بازگشت این اراضی به مالکیت دولت و جلوگیری از تضییع حقوق بیت المال تقدیر و تشکر کرد.

معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان اظهار داشت: این اداره کل در راستای حفاظت از حقوق بیت المال از تمام توان حقوقی خود بهره می گیرد تا به بهترین نحو از اراضی دولتی صیانت و حفاظت کند.

انتهای پیام/

منبع خبر: وزارت راه و شهرسازی

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
آیا قیمت مسکن تا پایان سال 1401 کاهش می یابد؟