۱۴۰۱/۱۱/۱۴

دکوراسیون مینیمالیسم چیست؟

امروزه کلمه “مینیمالیستی” اغلب برای توصیف طیف گسترده ای از موضوعات از هنر، گرفته تا مد، معماری، طراحی داخلی و حتی در شیوه زندگی استفاده می شود.
دکوراسیون مینیمالیسم چیست؟

 به گزارش اخبارساخته ها؛ مینیمالیسم به عنوان یک جنبش هنری در دهه ۱۹۶۰ آغاز شد. مینیمالیسم در ابتدا به عنوان اعتراض به دنیای هنر غیر قابل انعطاف و جامعه رو به افزایش مصرف کننده دیده می شد. تمرکز اصلی مینیمالیسم در این بود که از دکوراسیون بیش از حد و بیش از حد فاصله بگیریم و به استفاده از متریال اولیه و سادگی توجه کنیم.

چندی نگذشت که این روند جدید در طراحی داخلی و معماری راه یافت و به جنبشی نوین در مدرسه باهاوس تبدیل گشت. پیشگامان مینیمالیستی مانند  Gerrit Rietveld, Tadao Ando, and Ludwig Mies van der Rohe راه را بر این سبک تأثیر گذار هموار کردند.

دکوراسیون مینیمالیسم چیست؟

یک راه ساده برای تعریف مینیمالیسم، ایجاد فضایی ساده، مسالمت آمیز و منظم است. هدف اصلی در طراحی مینیمال برجسته ساختن محتوی و کانون توجه است. از دیدگاه بصری، طراحی مینیمالیستی به معنای ایجاد فضای آرام است و ذهن را به سمت ساده گرایی سوق می دهد.

ایجاد دکوراسیون مینیمال عمدتا با استفاده از مبلمان کاربردی و اشیای داخلی هندسی و ساده و ترکیبی از حداقل رنگ ها (یک یا دو رنگ) حاصل می شود. تقسیم صحیح فضا در چنین طراحی بسیار مهم است. در دکوراسیون های مینیمالیستی معمولا با فضاهای جمع و جور، تنالیته های خاکستری، سفید و سیاه و همچنین استفاده از اشکال هندسی روبرو هستیم.

انتهای پیام/

منبع خبر: خط معمار

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
آیا قیمت مسکن تا پایان سال 1401 کاهش می یابد؟