۱۴۰۲/۰۱/۰۵

تامین ۲۸ هزار هکتار اراضی مازاد برای ساخت نهضت ملی مسکن

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ۲۸ هزار هکتار اراضی برای ساخت ۶۰۰ هزار واحد مسکونی در دستور کار قرار گرفت.
تامین ۲۸ هزار هکتار اراضی مازاد برای ساخت نهضت ملی مسکن

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری اخبار ساخته ها  ارسلان مالکی در مراسم امضای تفاهم نامه سازمان ملی زمین و مسکن و شرکت های پیشران برای ساخت ۸۴ هزار واحد نهضت ملی مسکن گفت:  تفاهم نامه امــروز برای تامین مسکن افرادی که فاقد مسکن یک قدم بسیار مهمی است که برداشته شد.

به گفته سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن، از ابتدای شکل گیری دولت سيزدهم  بحث تامین مسکن برای افراد فاقد مسکن همواره پیگیری شد و در قالب هم افزایی دولت و مجلس با تصویب قانون جهش تولید مسکن  اقدامات موثری انجام شد.

او می گوید: طرح نهضت ملی مسکن  برای رفع  چالش  قدم بزرگی بود و با توجه به  عقب ماندگی های که ایجاد شده بود این اقدام بسیار حائز اهمیت است.

مالکی گفت: طرح نهضت ملی مسکن به همه ابعاد و مخاطبان توجه داشته است و کارهای بزرگی تاکنون انجام شده به طوریکه ۲۸ هزار هکتار برای ساخت پروژه‌های  نهضت ملی مسکن تامین شده و در شرايطی که‌ قبل از دولت سيزدهم برای تامین  ۱۰۰ هزار واحد مسکن  مشکل تامین اراضی وجود داشت، با تامین این ۲۸ هزار هکتار ۶۰۰ هزار متقاضی به پروژه ها متصل می شوند.

او گفت: ۲۲ هزار هکتار در حال بررسی و تصویب شهرک  هستند،  در مجموع ۵۰ هزار هکتار از اراضی متعلق به وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته و روزانه این تعداد در حال افزایش است.

مالکی  گفت: برای ساخت ۵۹۰ هزار مسکن مهر که جزء پروژه های بزرگ بود، اراضی کم وجود داشت. اما در حال حاضر با تامین این ۲۸ هزار هکتار حدود ۶۰۰ هزار متقاضی صاحب خانه می شوند‌.

او گفت: کار بزرگی انجام شده و از تمامی ظرفیت‌ها استفاده شده است. ما با مردم توافق می کنیم با شرکت ها در حال توافق هستیم و همه وزارت خانه ها تفاهم نامه شده که  از  اراضی خود آنها  استفاده کنند و متقاضیان خود را خانه دار کنند.

او گفت: از ابتدای ورود تامین مسکن برای کارگران مورد توجه بوده و مذاکرات با سایر معاونان  صورت گرفته  شهرک و تعیین کاربری  آنها هم  صورت گرفته است.

در ادامه این برنامه اکبری دستیار ویژه وزیر راه وشهرسازی در امور مسکن گفت: با توجه به سابقه شهرک های صنعتی در تهران و اصفهان از جمله پیکان شهر سابقه داخلی و مطالعات آن ها صورت گرفته است.

 

به گفته او، این تفاهم نامه با شرکت های پیشران منعقد شده و ما اکنون عزم جدی برای تامین نیاز و فراهم‌ کردن قواعد و زیر ساخت ها در این حوزه هستیم و امیدوار هستیم طرح نهضت ملی مسکن برای تمامی بخش ها به خوبی اجرایی شود. 

 

اکبری گفت: سازوکارهای اجرایی به خوبی فراهم شده و برای اقشار کارگر و همکاران صنایع تامین شده و خوشبختانه هم از روز اول وزیر راه وشهرسازی دغدغه تامین مسکن برای این بخش را دارد.

 

 دستیار ویژه وزیر راه وشهرسازی در امور مسکن ادامه داد: تیم منسجمی را برای این بخش در نظر گرفته ایم و اجرای این طرح نباید درگیر بوروکراسی اداری شود و ما این امور را تسهیل می کنیم.

او گفت: در سه استان کار به صورت پایلوت از جمله یزد، کرمان، و قزوین اجرا شده است، همچنین در حوزه تجهیزات ساختمانی و تامین مصالح ساختمانی تدابیر لازم در نظر گرفته می شود تا مسکن ارزان قیمت و با کیفیت ساخته شود

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
آیا قیمت مسکن تا پایان سال 1401 کاهش می یابد؟