۱۴۰۲/۰۳/۱۴

بهره برداری سه هزار واحد طرح ملی مسکن تا پایان امسال

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی یزد گفت: در سال جاری سه هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در استان تکمیل و بهره‌برداری شود.
بهره برداری سه هزار واحد طرح ملی مسکن تا پایان امسال

به گزاش اخبار ساخته ها؛ مجید دهقانی زاده رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی یزد در نشست بررسی طرح های مسکن ملی یزد با تشریح برنامه عملیاتی استان برای تحقق مولفه‌ رشد تولید اظهار داشت: این برنامه مبتنی بر برنامه تحولی یزد نوین و در چارچوب اسناد ملی و استانی آمایش سرزمین و سند تحول دولت مردمی تهیه و تدوین شده است.

وی تجهیز منابع و سرمایه‌گذاری، گسترش بازار، ارتقاء بهره‌وری، تکمیل زیرساخت‌های تولید و مدیریت منابع انسانی را از محورهای این برنامه عملیاتی در حوزه رشد تولید معرفی کرد.

دهقانی‌زاده در محور تجهیز منابع و سرمایه‌گذاری در خصوص اجرای ۱۵۱ طرح و پروژه در حوزه فعالیت‌های پیشرو و مزیت‌دار استان یادآور شد: تامین منابع مالی فعالیت‌های حوزه فناوری و نوآوری، احصاء و پیاده‌سازی شیوه‌های تامین مالی غیربانکی، تسهیل در سرمایه‌گذاری از طریق صدور و عملیاتی کردن مجوزهای بی‌نام سرمایه‌گذاری، بهره‌برداری از حداقل ۲۰ معدن با ذخیره قطعی ۱۵۰ میلیون تن و توسعه فعالیت‌های اکتشافی حداقل ۱۴۰ معدن با ذخیره ۲۰۰ میلیون تن، اجرای برنامه عملیاتی تحقق درآمدهای مالیاتی استان و استفاده حداکثری از ظرفیت سواحل مکران برای هدایت سرمایه‌گذاران یزدی در فعالیت‌های دارای محدودیت استقرار دراستان از جمله فولاد، پتروشیمی، کاشی و سرامیک از اقداماتی است که برای رشد تولید در استان پیش بینی شده است.

وی بر شکل‌گیری و تقویت تعاونی‌های فراگیر و توسعه و عمران با هدف مردمی کردن اقتصاد و جذب سرمایه های خرد شهروندان تاکید کرد و بهره‌مندی از توانمندی سرمایه گذاران یزدی خارج از استان و کشور با استفاده از تشکل‌های نخبگان مقیم مرکز را مورد تاکید قرار داد و افزود: باید از ظرفیت منابع حاصل از مسئولیت اجتماعی و مشارکت واحدها، خیرین و نهادهای عمومی غیردولتی در راستای تجهیز منابع و سرمایه گذاری برای تحقق رشد تولید به صورت حداکثری استفاده شود.

این مسئول گسترش بازار را از محورهای اساسی برنامه‌ عملیاتی استان در حوزه رشد تولید دانست و گفت: از برنامه‌های جدی استان در سال ۱۴۰۲ پیگیری ایجاد ۲ پایانه صادراتی محصولات کشاورزی با تاکید بر تولیدات گلخانه‌ای است.

دهقانی زاده در خصوص برنامه استان در حوزه سرمایه انسانی در تحقق رشد تولید نیز اظهار داشت: افزایش بورسیه شغلی دانشجویان در بخش تولید، برگزاری رویدادهای توانمندسازی سرمایه انسانی در بخش دولتی و خصوصی، ارتقای مهارت‌های نرم کارکنان دولت، دانش‌آموزان، کارکنان بخش خصوصی و ایجاد نهادهای مکمل آموزش‌های رسمی از جمله مدرسه اشتغال، هنرستان‌های مهارتی و نهادهای دانشی جوار صنعتی از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده استان در این محور است.

انتهای پیام/

منبع خبر: ایلنا

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
آیا روند قیمت مسکن تا پایان سال 1402 افزایشی خواهد بود؟