۱۴۰۲/۰۳/۱۱

بهره‌برداری از ۱۱۷ پروژه با هدف بازآفرینی در استان‌های محروم

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از برنامه تکمیل ۳۱۵ پروژه نیمه تمام محلات هدف بازآفرینی شهری در سال جدید خبر داد.
بهره‌برداری از ۱۱۷ پروژه با هدف بازآفرینی در استان‌های محروم

به گزارش اخبار ساخته ها؛ محمد آئینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در روزهای پایانی سال ۱۴۰۱ به تشریح بخشی از فعالیت‌های آن شرکت در خصوص بهره‌برداری پروژه‌های زیربنایی ،روبنایی و فضای شهری پرداخت.

معاون وزیر راه و شهرسازی محرومیت‌زدایی کالبدی محلات فرسوده و ناکارآمد شهری و تامین خدمات زیربنایی و روبنایی این مناطق را یکی از برنامه‌های اساسی شرکت بازآفرینی شهری در سال ۱۴۰۱ برای رسیدن سرانه‌های خدمات محلات بازآفرینی به سطح متوسط سرانه‌های همان شهر در اجرای سند ملی راهبردی احیا بهسازی نوسازی و توانمندسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری برشمرد.

مرمت تاریخی در ۲۱۲ محله و ۱۹۶ شهر

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران توضیح داد: در سال ۱۴۰۱ پیشرفت فیزیکی و مالی ۵۸۵ پروژه زیر بنایی، روبنایی، فضای شهری و مرمت تاریخی در ۲۱۲ محله و ۱۹۶ شهر به ۱۰۰ درصد رسید که از این میان ۱۱۷ پروژه در هفته دولت (به تعداد ۴۵ پروژه) و دهه  فجر (به تعداد ۷۲ پروژه) مورد بهره‌برداری قرار گرفت. این پروژه‌ها براساس نیازسنجی‌های کارشناسی شده و مصوب ستادهای  بازآفرینی شهری در استان‌ها برای  محلات همچون اماکن آموزشی ، انتظامی ، پارک  و فضای سبز خدمات زیر بنایی، درمانی، ساماندهی فضای شهری، فرهنگی ورزشی درشهرهای مختلف  سراسر کشور بوده است.

بهره‌برداری از ۱۱۷ پروژه هدف بازآفرینی در استان‌های محروم

معاون وزیر راه و شهرسازی توجه به استان‌های مرزی و محروم را از دیگر سیاست‌ها و برنامه‌های شرکت بازآفرینی بر اساس تاکید رییس‌جمهور برشمرد و افزود: در طی سال ۱۴۰۱، با هدف توجه به استان‌های مرزی ۱۱ پروژه در استان سیستان‌وبلوچستان، ۸ پروژه در استان خراسان رضوی، و در استان‌های کرمانشاه، خراسان جنوبی، بوشهر و اردبیل هر کدام ۶ پروژه در جامعه هدف محرومان این استان‌ها به بهره‌برداری رسید.

وی پروژه‌های هدف بازآفرینی شهری را در استان‌های محروم و پیرو دستور رییس‌جمهور در مجموع ۱۱۷ پروژه‌ برشمردو اعلام کرد: این پروژه‌ها در استان‌های محروم در طی سال در دست اجرا و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

تکمیل و تسویه مطالباتی سنواتی ۵۸۵ پروژه

آیینی همچنین از تکمیل و تسویه مطالباتی سنوانی ۵۸۵ پروژه در طی سال ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: در طول سال  ۱۴۰۱ برای تکمیل و تسویه مطالبات سنواتی ۵۸۵ پروژه مذکور و در مجموع بیش از ۵۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار جذب شد.

پیگیری اجرای ۱۳۰۰ پروژه تامین خدمات زیربنایی، روبنایی و تامین فضای شهری

علاوه بر این پروژه‌های مستقیم خودشرکت بازآفرینی شهری ایران به عنوان دبیرخانه ستادملی بازآفرینی شهری ضمن حمایت از ۷۰ پروژه سایر دستگاه‌ها، تحقق برنامه اقدام مشترک سایر دستگاه‌ها و شهرداری‌ها نیز مورد پیگیری قرارداده و بر اساس گزارش‌های دریافتی بیش از ۱۳۰۰ پروژه با تامین خدمات زیر بنایی و روبنایی و تامین فضای شهری و بهسازی معابر توسط شهرداری‌ها و سایر دستگاه‌های دولتی به اجرا رسیده است. 

برنامه تکمیل ۳۱۵ پروژه نیمه تمام برای سال ۱۴۰۲

وی تصریح کرد: برای سال آینده ۳۱۵ پروژه نیمه تمام دیگر در دستور کار شرکت بازآفرینی قرار دارد و مقرر شده است تا عمده این پروژه‌ها در سال آتی به اتمام رسیده و در اختیار هموطنان ساکن در این محلات قرار گیرد.

انتهای پیام/

منبع خبر: وزارت راه و شهرسازی

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

آخرین اخبار
نظرسنجی
قیمت ها
آیا روند قیمت مسکن تا پایان سال 1402 افزایشی خواهد بود؟