۱۴۰۱/۱۱/۱۴
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس:

بررسی طرح ساماندهی بازار اجاره بهای مسکن در کمیسیون عمران

کمیسیون عمران تلاش خود را به کار خواهد بست تا پیش از آغاز فصل جابجایی‌ها ضابطه قانونمندی را برای تعیین نرخ اجاره بها ایجاد کند.
بررسی طرح ساماندهی بازار اجاره بهای مسکن در کمیسیون عمران

به گزارش اخبار ساخته ها؛ عبدالجلال ایری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس ضمن تشریح جلسه کمیسیون بیان کرد: در جلسه امروز کمیسیون طرح دو فوریتی ساماندهی بازار اجاره بهای مسکن که پیش از این کلیات آن در صحن مجلس به تصویب رسیده بود، مورد بررسی قرار گرفت.

وی در ادامه اظهار کرد: از آنجا که نرخ اجاره بها در طول سال‌های اخیر روند صعودی را طی کرده و دلالان در فضای خالی از  قانون به افزایش قیمت‌ها دامن زده اند، تصویب یک قانون برای ایجاد یک ضابطه بین موجر و مستاجر ضرورتی اجتناب ناپذیر است.طرح ساماندهی بازار اجاره بها به دنبال  ضابطه مند کردن معاملات در بازار مسکن است.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در ادامه تصریح کرد: یکی از مواردی که در این طرح به تصویب اعضای کمیسیون رسید الزام به ثبت اطلاعات طرفین معامله و قراردادها در سامانه املاک و اسکان و دریافت کد رهگیری و ضمانت اجرایی آن بود. همچنین اعضای کمیسیون مشوق‌های مالیاتی برای قراردادهای اجاره بلند مدت در نظر گرفتند.

وی در ادامه تاکید کرد: از دیگر مواردی که در این طرح پیش بینی شد راه اندازی پلتفرم های معاملات املاک برای ثبت قراردادها بود. کمیسیون عمران تلاش خواهد کرد تا این طرح طی چند هفته آتی در کمیسیون نهایی شده و تا پیش از آغاز فصل جابه جایی به تصویب نهایی در مجلس برسد.

انتهای پیام/

منبع خبر: ایسنا

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
آیا قیمت مسکن تا پایان سال 1401 کاهش می یابد؟