۱۴۰۲/۰۳/۱۴

ایران اکسپو ۲۰۲۳ به کار خود پایان داد

پنجمین نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران، معروف به ایران اکسپو ۲۰۲۳، به کار خود پایان داد.
ایران اکسپو ۲۰۲۳ به کار خود پایان داد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری اخبار ساخته ها؛ پنجمین دوره توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران معروف به (ایران اکسپو ۲۰۲۳) ٫ روز یکشنبه ۱۷ اردیبهشت با حضور تجار، بازرگانان و مدیران شرکت های ۱۲گروه کالایی از جمله پتروشیمی، دانش بنیان، پزشکی و تجهیزات پزشکی، لوازم خانگی، صنعت غذایی و کشاورزی، چرم، صنایع دستی، انرژی، خدمات فنی و مهندسی و صنعت و تجهیزات ساختمان در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران کار خود را آغاز کرد و پس از چهار روز عصر امروز چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت به کار خود پایان داد.

در این نمایشگاه که پس از چند سال وقفه برگزار شد بیش از هزار و ۳۵۰  تاجر و بازرگان فعالان بخش خصوصی از ۷۱ کشور جهان از جمله چین، هند، افغانستان، پاکستان، روسیه، عراق، مالی، ترکیه و امارات متحده عربی در قالب هیات های ۵۰ نفره برای بازدید از دستاوردهای صادراتی ایران به تهران سفر کردند و‌ در مدت چهار روز از دستاوردها و توانمندی های ایران در اکسپو ۲۰۲۳ بازدید کردند.

همچنین مقامات عالی ۱۹ کشور از نقاط مختلف اروپا و کشورهای حوزه خلیج فارس شامل وزیر، معاون وزیر و روسای اتاق بازرگانی و سازمان های تجاری برای بازدید از اکسپو به ایران آمدند.

مسئولان این نمایشگاه پیش بینی کرده بودند در چارچوب مذاکرات تجاری دو یا چند جانبه بیش از ۲ میلیارد دلار قرارداد و توافق به امضا برسد.

یکی از بخش های پربازدید این نمایشگاه بخش توانمندی های صادراتی «صنعت ساختمان و خدمات فنی و مهندسی» بود. در این مجموعه که در سالن ۳۸ نمایشگاه قرار داشت شرکت های فعال در حوزه تاسیسات و تجهیزات ساختمانی، سنگ، سرامیک و کاشی، شیرآلات و سرویس بهداشتی ، سیستم های آسانسور و پله برقی، صنایع حرارتی و برودتی و تهویه آخرین محصولات، توانمندی ها و دستاوردهای خود را به نمایش گذاشتند که مورد توجه بازدیدکنندگان، فعالان این حوزه و شرکت های خارجی قرار گرفت. 

انتهای پیام/

سایر تصاویر

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
آیا روند قیمت مسکن تا پایان سال 1402 افزایشی خواهد بود؟