۱۴۰۲/۰۳/۱۴

انتقاد نماینده دزفول در مجلس از سخت‌گیری بانک‌ها

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار از بانک‌ها همراهی و انعطاف با مردم و کارآفرینان برای پرداخت تسهیلات اشتغالزایی است.
انتقاد نماینده دزفول در مجلس از سخت‌گیری بانک‌ها

به گزارش اخبار ساخته ها؛ سیداحمد آوایی در نشست شورای اشتغال شهرستان دزفول در سالن جلسات فرمانداری ویژه این شهرستان با بیان اینکه هر کس در هر جایگاه و مسوولیتی قرار دارد باید کار و وظیفه خود را به خوبی انجام دهد، افزود: تعاون، همدلی و برادری رمز گره گشایی از مشکلات است و باید مسوولان به جای گره زدن مشکل مردم به دنبال رفع مسایل باشند.

وی امنیت شغلی را مشکل کنونی دستگاه‌های اجرایی دانست و ادامه داد: مدیران باید شجاعت انجام کارهای بزرگ را داشته باشد زیرا مدیری که شجاعت نداشته باشد نمی‌تواند تصمیم‌های بزرگ بگیرد.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیکاری ریشه بسیاری از مشکل‌های اجتماعی است، گفت: برگزاری نشست‌های مشترک میان دستگاه‌های مختلف شهرستان زمینه انسجام و همکاری نزدیک بین دستگاه‌ها را فراهم می‌کند که باید این نشست‌ها استمرار یابند.

تمام سهم دزفول از تسهیلات اشتغال باید جذب شود

معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه دزفول نیز در این نشست با اعلام آمادگی مدیریت این شهرستان برای جذب تسهیلات مشاغل خانگی گفت: متاسفانه بانک‌های عامل مستقر در شهرستان همراهی لازم را برای پرداخت این تسهیلات به متقاضیان انجام نمی‌دهند.

علیرضا خردمند با تاکید بر لزوم جذب تمام اعتبار تخصیص داده شده به شهرستان برای ایجاد اشتغال افزود: تمام دستگاه‌ها و بانک‌های عامل در فرصت باقی مانده قانونی برای تخصیص اعتبار به متقاضیان اقدام کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از حضور باشکوه مردم در آیین تشییع ۲ شهید تازه تفحص شده دزفول ادامه داد: حضور باشکوه و چشمگیر مردم ولایتمدار دزفول در این آیین، حماسه‌ای بزرگ و تجدید میثاق مردم ولایتمدار دزفول با آرمان‌های شهدا بود.

خردمند حضور شهدا را موجب برکت برای شهر و کشور دانست و گفت: مسوولان باید قدردان مردم باشند و کار شبانه روزی را برای گره گشایی از مشکلات در اولویت قرار دهند.

آموزش‌ فنی و حرفه‌ای در دزفول توسعه یافت

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دزفول نیز در این نشست با بیان اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در این شهرستان توسعه یافته است، بیان کرد: فنی و حرفه‌ای در تمام بخش‌های آموزشی، مهات آموزی را در پادگان‌ها، ندامتگاه‌ها، اصناف و صنایع دزفول گسترش داده است.

مسعود اوژن افزود: فنی و حرفه‌ای به دنبال مهارت آموزی و بسترسازی اشتغال در بخش‌های مختلف است که در سال‌های اخیر به دلیل اهمیت مهارت آموزی در اشتغال توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به عنوان اولویت پیگیری شده است.

وی ادامه داد: دانشگاه سما به مرکز آموزش‌های فنی و حرفه‌ای تبدیل شده است ضمن اینکه سه دانشگاه در شهرستان دزفول آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را در دستور کار قرار داده‌اند.

سهمیه اشتغال سال ۱۴۰۱ دزفول ۱۱۷ درصد محقق شد

رییس سابق اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دزفول نیز در این نشست با اشاره به عملکرد این اداره در ایجاد اشتغال در شهرستان گفت: سهمیه اشتغال شهرستان دزفول در سال گذشته چهار هزار و ۳۶۵ نفر تعیین شده بود که ۱۱۷ درصد تحقق پیدا کرد.

مجتبی ظفری‌پور با بیان اینکه برخی دستگاه‌ها بسیار بیشتر از سهمیه تعیین شده موفق به ایجاد اشتغال در دزفول شدندٰ، افزود: درصد تحقق اشتغال سال گذشته توسط اداره بهزیستی ۱۴۰، کمیته امداد ۱۱۵، آموزش و پرورش ۱۸۶، ورزش و جوانان دزفول ۴۰۰ و تعاون روستایی حدود ۲۰۰ درصد بود.

وی با بیان اینکه سهمیه اشتغال تعیین شده برای شهرستان دزفول در سال جاری چهار هزار و ۷۳۸ نفر تعیین و ابلاغ شده است، ادامه داد: تقویت تعاونی‌ها سیاست وزارت کار در سال جاری است که فعال کردن این بخش می‌تواند نقش موثری در اشتغال شهرستان داشته باشد.

ظفری‌پور با اشاره به سهم دزفول از محل تسهیلات اشتغال خانگی گفت: سهم شهرستان دزفول ۶۴ میلیارد ریال تسهیلات برای مشاغل خانگی است که به دلیل همراهی نکردن بانک‌ها تنها ۸۵ درصد از این سهمیه محقق شد.

وی ادامه داد: سقف تسهیلات اشتغال خانگی برای هر فرد یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تعیین شده است و با توجه به افزایش بانک‌های عامل در سال جاری پیش بینی می‌شود روند پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی بهبود یابد.

رییس سابق اداره تعاون و کار و رفاه اجتماعی شهرستان دزفول با بیان اینکه ۲ هزار و ۲۱۰ میلیارد ریال اعتبار از محل تبصره ۱۶ به دزفول تخصیص داده شد، گفت: تاخیر در ابلاغ این اعتبار و همچنین همراهی نکردن بانک‌ها موجب شد تا تنها ۴۵۰ میلیارد ریال از این اعتبار جذب شود.

 جمعیت بیکار استان خوزستان حدود ۳۰۰ هزار نفر اعلام شده است که بر این اساس در سفر اخیر آیت الله رییسی و هیات دولت به خوزستان در ماه جاری سهمیه امسال اشتغال خوزستان در سال جاری ۶۳ هزار نفر تعیین شد.

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
آیا روند قیمت مسکن تا پایان سال 1402 افزایشی خواهد بود؟