۱۴۰۱/۱۱/۱۴
معاون عمرانی استاندار مازندران:

آیا مجوز بلند مرتبه سازی در مازندران صادر می شود!؟

معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری مازندران گفت: پیگیر مجوز بلند مرتبه سازی از وزارت راه و شهرسازی برای این استان هستیم.
آیا مجوز  بلند مرتبه سازی در مازندران صادر می شود!؟

رضا علیخانی‌ کوشکک، امروز در سمینار تخصصی شهرداران و رؤسای شورای اسلامی شهرهای مازندران، اظهار کرد: جلسه کاری با معاون وزیر راه و شهرسازی برای بررسی بلندمرتبه سازی در مازندران را داشتیم. چراکه ۸۵ درصد زمین‌های مازندران کوهپایه است؛ بلند مرتبه سازی مشکل کمبود زمین برای ساخت مسکن استان را کم‌ می‌کند.

معاون هماهنگی و امور عمرانی استاندار مازندران برپایی این نشست‌های تخصصی را گفت‌وگوی صمیمی با مدیران شهری را برای یادآوری نکات ضروری و مهم اداره شهر عنوان کرد و افزود: کلیدی‌ترین بخش نظام حکمرانی شهرها است و مدیریت خوب در شهرداری به همبستگی و پیوستگی نیاز دارد تا پازل‌وار کنار هم قرار بگیرد.

این مسئول با اشاره به اینکه فراهم کردن کیفیت بالای خدمات برای شهروندان، تامین محیط امن برای نظام سکونت‌گاهی کارآمد دائمی و مطلوب از وظایف مجموعه مدیریت شهری است، خاطرنشان کرد: آسایش، آرامش و نشاط شهروندان، سلامت و بهداشت عمومی، پویایی اقتصادی شهری، دسترسی به فرصت‌های برابر و مشارکت‌های مدنی نیز توسط مجموعه مدیریت شهری برای شهروندان باید فراهم شود.

علیخانی توجه به دولت شهر الکترونیک در مدیریت شهری را بسیار ضروری دانست و یادآورشد: ایجاد زیرساخت‌های تولید، عرضه و مبادلات تجاری برای توسعه پایدار حکمرانی شهری نیز جدی گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه از شهرداری‌ها انتظار می‌رود برنامه بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت برای مدیریت شهری داشته باشند، گفت: همچنین شهرداران، نظام حاکمیتی، مدیریتی و حقوقی برای نظارت، کنترل و رصد در راستای پیشرفت طرح‌ها و کیفیت خدمات داشته باشند.

معاون هماهنگی و امور عمرانی استاندار مازندران، توسعه شهری را نیازمند طرح تفصیلی وهادی دانست و اظهار کرد: شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر الزامی برای داشتن طرح تفصیلی ندارند؛ طرح هادی برای توسعه شهری کفایت می‌کند.

انتهای پیام/

منبع خبر: ایسنا

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
آیا قیمت مسکن تا پایان سال 1401 کاهش می یابد؟