۱۴۰۱/۰۹/۰۷

آغاز پروژه مرمت خانه استاد شهریار

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز از آغاز پروژه مرمت خانه استاد شهریار بعد از پیک سفرهای گردشگران داخلی و خارجی خبر داد
آغاز پروژه مرمت خانه استاد شهریار

به گزارش اخبار ساخته‌ها؛ حجت الاسلام رسول برگی در خصوص پروژه مرمت خانه استاد شهریار به عنوان یکی از اماکن ارزشمند و فرهنگی تبریز، اظهار کرد: با توجه به جایگاه استاد شهریار در فرهنگ و ادب این مرزوبوم به خصوص تبریز و آذربایجان و دغدغه‌ای که در این خصوص داشتیم، موضوع مرمت خانه استاد شهریار را در شورای شهر مطرح کرده و پیگیر حصول نتیجه بودیم.

وی در خصوص زمان آغاز پروژه مرمت خانه استاد شهریار، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در ماه‌های اخیر شاهد پیک سفرهای گردشگری در تبریز بودیم، روند اجرایی مرمت شروع نشده، چرا که اقدام برای انجام پروژه موجب می‌شد خانه استاد شهریار برای بازه زمانی تابستان از لیست مراکز فرهنگی و گردشگری شهرمان کنار برود.

وی ادامه داد: با توجه به این‌که مراحل اداری لازم برای اجرای پروژه مرمت خانه استاد شهریار طی شده، با پایان پیک سفرهای گردشگران داخلی و خارجی به تبریز، مرمت این خانه آغاز می‌شود. از سوی دیگر باید توجه داشت که پروژه مذکور به دلیل این‌که در آثار ملی ثبت شده، بر اساس طرح مرمتی انجام می‌گیرد.

 حجت الاسلام برگی در پایان گفت: متأسفانه از طریق چاه‌های جذبی خانه‌های این محدوده، مشکلات متعدد رطوبتی برای خانه استاد ایجاد شده که بر همین اساس لازم است مرمت با حضور کارشناسان و خبرگان این عرصه انجام پذیرد که با همکاری شهرداری منطقه هشت، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و اداره گردشگری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع خبر: خبرگزاری موج آذربایجان شرقی

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید