۱۴۰۲/۰۳/۱۴

آغاز به کار اجلاس بانک توسعه اسلامی با حضور وزیر اقتصاد

اجلاس سالانه بانک توسعه اسلامی با حضور مقامات بیش از ۵۰ کشور عضو سازمان همکاری اسلامی در جده عربستان رسما آغاز به کار کرد.
آغاز به کار اجلاس بانک توسعه اسلامی با حضور وزیر اقتصاد

به گزارش اخبار ساخته ها؛ قرار است سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان که در راس هیاتی به جده سفر کرده است روز شنبه در این اجلاس سخنرانی کند.


بر اساس این گزارش خاندوزی دیدار‌هایی با همتایان خود از کشور‌های عربستان، امارات متحده عربی، عمان و همچنین رییس بانک توسعه اسلامی خواهد داشت.

 

همچنین سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در حاشیه اجلاس سالانه هیات عامل گروه بانک توسعه اسلامی با محمد ابن هادی الحسینی وزیر امور مالی امارات متحده عربی ملاقات کرد.

طرفین در این ملاقات بر افزایش حجم همکاری ها در حوزه تجارت و سرمایه گذاری خارجی تاکید کردند . در این ارتباط مقرر شد که به زودی اقدامات مقتضی به منظور تنظیم موافقتنامه های سرمایه گذاری خارجی و اجتناب از اخذ مالیات مضاعف بین طرفین به مورد اجرا قرار گیرد.

منبع: صدا و سیما

 

محمد ابن هادی الحسینی در این ملاقات ضمن اشاره به تاثیر مثبت از سرگیری روابط بین جمهوری اسلامی ایران و عربستان در منطقه گفت : حجم تجارت بین دو کشور حدود ۴۰ برابر افزایش یافته است.

این حجم تجارت در زمینه های مختلف حاکی از رشد طبیعی و خوب مناسبات و تعاملات ایران و امارات است و نقش دولت‌های طرفین تشویق تجارت و تسهیل آن از طریق توافقنامه های اجتناب از اخذ مالیات مضاعف است و لازم است در توافقات موجود دو کشور بازنگری هایی انجام شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان هم ضمن اشاره به توافقات نهایی نشده قبلی مرتبط به تدوین موافقتنامه سرمایه گذاری خارجی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران برای همکاری در پروژه های سود آور مشترک و همچنین همکاری ایران و امارات در سرمایه گذاری در سایر کشورها آمادگی دارد.

بر اساس این گزارش طرفین در این دیدار دوجانبه به منظور تسهیل روابط تجاری ،موضوع عملیاتی نمودن خط اعتباری را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

در پایان این ملاقات وزیر امور اقتصادی و دارایی از همتای اماراتی خود دعوت کرد که در اولین فرصت به تهران سفر کند .

انتهای پیام/

نظر خود را درباره این خبر ثبت نمائید

نظرسنجی
قیمت ها
آیا روند قیمت مسکن تا پایان سال 1402 افزایشی خواهد بود؟